Onadron Kulak Damlası, Kullanımı ve Faydaları

yorumsuz
14.413 görüntülenme
Onadron Kulak Damlası, Kullanımı ve Faydaları

Onadron Kulak Damlası

Sizlere bu yazımızda Onadron Kulak damlasının faydalarını ve kullanımına dair bazı detayları aktarmak istiyoruz. Göz ve kulak şeklinde olmasına rağmen, her ikisinin de zarar görmesi halinde kullanılabilen ilaçlardan birisidir. Kulaklarda kullanırken nelere özen göstermeniz gerektiğinin yanıtını sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Onadron Kullanım Talimatı Nedir?

Bu ilacı tek başınıza alıp kullanmamalı ve böyle bir bilinçsiz karara varmamalısınız. Çünkü reçetede veya muayene esnasında belirtilen şartlara göre kullanılmalıdır. Bu aynı zamanda tedavi sürecini de oldukça kısaltacaktır. Ancak bilgisizce kullandığınızda daha büyük yan etkilere sebep olabilirsiniz.

Onadron yan etkileri nelerdir?

Gözlerde meydana gelecek kızarıklıklara ve yanmalara neden olabilmektedir. Hatta hafif batmaların da sebebi olabilecek bir damladır. Hafif yan etkileri olabilmektedir ve bu nedenle de doktorların gözetiminde kullanılması gerekmektedir.

Onadron kulak damlası ne işe yarar?

Bu ilacı kullanmaya başladığınız andan itibaren alerji meydana geliyorsa, bırakmanız önerilecektir. İltihaplanmalara, şişliklere veya ağrılara neden olduğu durumlarda, hemen uzman bir doktora danışmanız gerekecektir.

Birden bire bırakılan bir ilaç değildir ve yavaş yavaş bırakmak gerekmektedir. Böylece herhangi bir yan etkiden de kurtulmanız sağlanacaktır. Eğer birkaç gün geçmesine rağmen iyileşme görülmüyorsa, bu durumda yine başvurulması gereken yer doktorlar olmalıdır.

Dış kulak yolunda meydana gelen iltihap durumlarında veya gözlerde yaşanan problemlerde bu ilaç kullanılabilmektedir. Gözlerde korneanın veya zarın yanması hallerinde kullanılabilen ilaçlardan birisi olacaktır.

Onadron hangi durumlarda kullanılmaz?

Kulak damlası olarak da önerilen bu ilaca bazı durumlarda hiç başlamamak gerekmektedir. Bunlar arasında tedavi altına alınmamış bakteri, virüs ya da mantar enfeksiyonlarının bulunduğu haller yer almaktadır. Bununla birlikte kulak zarında delik varsa yine kesin olarak kullanılmaması daha sağlıklı olacaktır. Bu konuda KBB doktorlarının size uyarıları olacaktır ve bunları dikkate almanız gerekecektir.

Ayrıca bayanların hamilelik dönemlerinde olduğu süreçlerde veya bebeklerini emzirdikleri dönemlerde bu ilacın kullanılıp kullanılmayacağının kararını doktorlar daha iyi bir şekilde vereceklerdir. Herhangi bir açıklama bu konuda yapılmamış ise de yine danışmanızda fayda olacağını unutmamalısınız. Yaşadığınız rahatsızlığın türüne göre sizlere uygun kullanım dozlarını da bu dönemler için ayrıca aktarabileceklerdir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 29 Aralık 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın