Gliserin Kulak Damlası, Kullanımı ve Faydaları

yorumsuz
18.084 görüntülenme
Gliserin Kulak Damlası, Kullanımı ve Faydaları

Gliserin Kulak Damlası

Kulaklarımız, yaşadığımız ve çalıştığımız ortama, mevsim şartlarına ya da kulaklarımızın kendi ürettiği akıntılara bağlı olarak kitlenip tıkanabilir. Bu durumda, kulaklarımızı temizleme ihtiyacı hissederiz. Kulakları temizlemek için ilk yapılması gereken şey, gliserin kulak damlası kullanmaktır. Gliserinin nemlendirici etkisinden dolayı bu damla, kulağınızda bulunan kirleri yumuşatır, kolayca ve çabucak temizlenmesini sağlar. Gliserin kulak damlası, doğal yollardan elde edilen ve uzman hekimlerce de tavsiye edilen bir damladır. Bu damla, orta kulak ve dış kulak ağrılarında veya kulak enfeksiyonlarına bağlı ağrılarda, ağrıların hafifletilmesi için de kullanılabilir.

Gliserin Kullanımı

Gliserin kulak damlası doktorlar tarafından verilen, kulaktaki kirlerin yumuşamasını ve kolay temizlenmesini sağlayan bir damladır. Gliserin kulak damlasını; kulaklarınızın çok tozlu ve kirli ortamlarda bulunması, dış kulak yolundan kulak sıvısının dışarı atılamaması, denizde, havuzda ya da duşta kulağa su kaçması ile kulak yolundaki salgının şişmesi ve kulağı tıkaması gibi durumlarda kullanabilirsiniz.

Bu damla günde üç kez on damla olarak kullanılmalıdır. Kullanım dozunu kesinlikle aşmamalısınız. Kulağınızı elinizle temizledikten sonra damlayı damlatın. Damlayı damlattıktan sonra pozisyon değiştirmeden 10 dakika bekleyin. Bu süre sonunda kulağınızdaki kirler yumuşayacaktır. Sonrasında kolaylıkla ve çok kısa bir sürede kulağınızı temizleyebilirsiniz.

Gliserin kulak damlasının saklama ve kullanma koşullarına uygun kullanılması çok önemlidir. Bu tip damlalar açıldıktan sonra kısa bir süre içerisinde tüketilmelidir. Gliserin kulak damlasını kulağınıza soğuk olarak damlatmayınız çünkü soğuk olarak damlatıldığında baş dönmesi veya bayılmalara neden olabilir. Bu sebeple, saklama koşullarına uygun sıcaklıkta saklamaya özen gösterin. Her ne kadar doğal içerikli bir damla olsa da doktorunuza danışmadan kullanmamanızda fayda var.

Gliserin Faydaları

Tamamen doğal olan gliserin kulak damlasının faydaları şunlardır:

  • Gliserin kulak damlası, kulak temizliğinde kişilerin daha az ağrı hissetmesini ve kulak kirini yumuşatarak kulağın daha kolay ve hızlı bir şekilde temizlenmesini sağlar.
  • Orta ve dış kulak enfeksiyonlarından kaynaklı şiddetli ağrılarda kulağa bir kaç damla damlatıldığında ağrıların hafiflemesinde oldukça faydalıdır.
  • Dış kulak iltihabı veya dış kulak egzaması gibi durumlarda, kulak kirliliğinden dolayı oluşan tıkanmaların azalmasını sağlar.
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 4 Kasım 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın