Sol Kulak Yanması, Sol Kulak Yanmasının Sebepleri

yorumsuz
762 görüntülenme
Sol Kulak Yanması, Sol Kulak Yanmasının Sebepleri

Sizler için bu yazımızda yalnızca sol kulakta meydana gelen yanmanın nedenlerini aktaracağız. Böylece bu tür bir problemi yaşamanız halinde sebeplerinin neler olduğunu görebileceksiniz. Ciddi bir problemi işaret edip etmediğinin de böylece farkına varacaksınız.

Sol kulak yanması nasıl oluşur?

Dolaşım esnasında kan daha yoğun ve süratli bir şekilde sol kulaktaki damarlara doğru yol aldığında, burada yanmalar ya da şikayetler oluşabilmektedir. Bu tür bir duruma neden olan faktörler arasında ise acı ya da sıcak yenen yemeklerin etkisi bulunmaktadır. Bununla birlikte stresi veya heyecanı yoğun bir biçimde yaşıyorsanız, psikolojik durumlardan kaynaklı olarak bazı sorunlarınız varsa da yine sol kulak yanması görülebilmektedir.

Ancak bu daima basit olan durumlara işaret etmez. Sürekli olarak tekrar etmesi halinde sinirlerinizin hasar aldığını gösterebilmektedir. Ya da enfeksiyonel rahatsızlıklardan dolayı da sol kulak yanması görülebilmektedir.

Sol kulak yanmasının nedenleri neler olabilir?

  • Alerjik durumların görülmesi halinde, travmalardan kaynaklı olarak, güneş yanıklarından veya dış kulakta görülen iltihaplardan dolayı da bu tür sorunlar yaşanabilmektedir. Eğer aldığınız bir darbe varsa, sert bir zemine çarpmışsanız ya da uzak durmanız gereken maddeleri sıklıkla kullanıyorsanız, bu tür durumlarda meydana gelecek olan sorunlardan birisi de sol kulakta yanma olacaktır.
  • Eğer kulağınıza farkında olmadan su kaçırmışsanız, bu durumda nemli olarak kalacaktır. Bu da bakterilerin zararlı olan mikroorganizmaların daha fazla olmasına neden olacak durumları simgeleyecektir. Çoğalma durumlarına uygun olan bu ortamlar, aynı zamanda iltihapların da oluşmasına neden olacaktır.
  • Eğer sinirler zedelenmişse bu durumda uyuşma da sol kulakta görülebilecektir. Fiziksel temas ile ya da doğrudan meydana gelecek olan sinirlerin zedelenmesi durumunda oluşacak bu şikayetlere karşı mutlaka uzman bir doktora görünmeniz gerekecektir.
  • Eğer sinüslerde enfeksiyon varsa, kulak yanması probleminin oluşmasına neden olacaktır. Soğuk algınlığından kaynaklı olarak yanmaların yaşanabileceğini de hissetmiş olacaksınız.
  • Bu konuda bir an önce tetkikleri yaptırmalı ve doğru tedavi yöntemine başvurmalısınız. Her sebebi ve tedavi yöntemi farklılıklar içereceğinden son derece dikkatli olmalısınız. Çeşitli ilaçlarla geçebilecek durumlarda sizlere de etkisini hemen gösterecektir.
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 26 Aralık 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın