Rüyada Kulak Görmek

yorumsuz
541 görüntülenme
Rüyada Kulak Görmek

Rüyada Kulak Görmek

Rüyada kulak görmek birçok anlamı işaret etmektedir. Rüya yorumcuları tarafından yapılan genel yoruma göre ise; uzun zamandır beklediğiniz sevinçli bir haber almak ve uzun zamandır görmediğiniz birinin gelmesine işaret olmaktadır. Görülen kulak; eşe, akrabadan bir kadına, sadık bir dosta, dindar ve iyi bir evlada, mala, üzüntü, sevinç ve tevbeye işarettir.

Bazı tabircilere göre, rüyada kulak görmek, mal, evlat, makam ve mevkiye yorumlanmaktadır.

Rüya da olduğundan büyük görülen kulaklar; rüya sahibinin anlama yeteneğinin güçlü olduğuna ve çevresin de yaşanan olaylara karşı ilgili olduğuna yorumlanır. Olduğundan daha küçük görülen kulaklar ise tam tersi durumu yani çevresine karşı ilgisiz kişiye yorumlanır.

Bazı tabircilere göre; rüyada iki kulağın gayet güzel ve birbirinin aynısı olduğunu görmek yakın zaman da güzel haberler işiteceğine, tersi durumda yani kulakların kötü ve birbirinden farklı görünmesi halinde mutlu olmayacağı kötü haberler alabileceğine işarettir.

Rüyada kulağın duymadığını yani sağır olduğunu görmek dinen fesatlığa işaret eder.

Rüyada kulağın kesik olması ve bunu kimsenin bilmemesi, rüya sahibinin hanımına veya kızına bir zarar geleceğine yorumlanabilir. Kulağın da mühür asılı olduğunu gören kimsenin yakın zaman da kızını evlendireceği ve kızının bir çocuğu olacağına yorumlanır.

Rüyada kulağını kirden temizleyen güzel bir haber alır. Parmakları ile kulakları tıkamak, ailesi hakkın da istemediği bir dedikodu işiteceğine yorumlanır.

Rüyada kulağa küpe takmak hayıra yorumlanır. Birçok kulak görülmesi, çevresinden birçok söz işiteceğine fakat bunlara ehemmiyet vermeyeceğine işarettir. Rüyada kulağının büyüdüğünü görmek, hak kelamını dinlemeye işarettir.

Kulağın hayvanattan birinin kulağı gibi görülmesi, makamının elinden gideceğine işaret olabilmektedir. Eğer kulaklar da iki göz varmış gibi görülürse, gören kişin kör olacağına ve gözüyle gördüklerini kulağıyla işiteceğine işaret olmaktadır. Kulağın tıkalı olması; doğru ve hak olan sözleri dinlemediğine işarettir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 27 Ekim 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın