Kulak Çınlamasına Dua

yorumsuz
350 görüntülenme
Kulak Çınlamasına Dua

Kulak Çınlamasına Dua

Eğer nemli bölgelerde yaşıyorsanız, en büyük şikayetlerinizden birisi de sürekli kulak çınlaması olacaktır. Böyle bir durumda tahammül etmenizin zor olacağı seviyelere çıkmakta olduğunu da görebilirsiniz. Her ne kadar hiç duymayacağınızı düşünseniz de, aslında karanlık bir ortamda ve geç saatlerdeki sessizliklerde bunların çok daha aşırı bir şekilde hissedileceğini de görebilirsiniz. Böyle bir durumda başvuracağınız en doğal yöntemlerden birisi de dualar olacaktır. Kulak çınlamasının durması için nasıl bir duayı yapmanız gerektiğinin yanıtını sizlerle bu yazımızda paylaşacağız. Allah’tan dilediğinizi istemenin en iyi yolunun dua olduğunu unutmamanızı istiyoruz.

Bunun için en iyi yollardan birisi Sevgili Peygamberimizin hadisine uymaktır. Buna göre O’nu zikredip, salavatı şerife okumanın ve bu hadise uymanın da faydalı olacağı görülecektir. Yine sürekli kulak çınlaması şikayetini yaşadığınızda Allah’ı zikretmeniz de buyrulmaktadır. Suphanallah, Elhamdillah ve Allah’hu Ekber demek de faydası görülecek dualar arasında bulunmaktadır.

Ara ara yaşanan ve bir süre sonra geçen kulak çınlamalarında da bu duaları okuyarak, Allah’ı ve Peygamberimizi hayırla anabilirsiniz. Böylelikle içten okuyacağınız duaların size kısa sürede etki edeceğini de görmüş olacaksınız.

Kulak çınlaması için dua edilirken nelere dikkat etmek gerekir?

İlk olarak üzerinde durmak istediğimiz husus, tedbirlerin alınmasıyla birlikte dua edilmesidir. Yalnızca dua etmek ve geçmesini beklemek doğru bir davranış olmayacaktır. Bu aynı zamanda tembelliği de hissettirecektir. Ancak sıkıntı ve dertlerden kurtulmak için ve kulak çınlaması karşısında doktora başvurmanız da gerekmektedir. İçinizden geçenleri Allah’a dile getirirken, bu samimiyetle davranmanız, sizi çok daha kısa sürede huzura ulaştıracaktır.

Kulak çınlamasında nasıl dua edilmesi gerekir?

Hastanın ilk olarak abdest alması gerekir ve sonrasında nafile namazını kılması makbul olarak görülmektedir. Namaz bittikten sonra seccade üzerindeyken ellerini açarak Fatiha suresini okuması gerekmektedir. Hemen ardından Zekerallahu men zekaranı bihayrin diyerek anlamını da bileceği bu duayı okumalıdır. Bu duanın anlamı beni iyi bir şekilde hatırlayanı, Allah’da hatırlasın ve unutmasın demektir. Buna göre derdin dermanını da veren Allah’tan dileyeceğinizi yürekten istemeniz gerekmektedir.

Bu duayı tamamlamak için de Allah rızası için Fatiha suresini tekrar okumak yeterli olacaktır.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 27 Eylül 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın