Kulak Çınlaması İlaçları, Kullanımı ve Faydaları

yorumsuz
548 görüntülenme
Kulak Çınlaması İlaçları, Kullanımı ve Faydaları

Kulak Çınlaması İlaçları

Kulak çınlaması insanların günlük yaşamlarında çeşitli olumsuzlukları getirmektedir. Bu nedenle de insanların hemen iyileştirmeye çalıştıkları durumlar arasında yer almaktadır. Bunun için de çeşitli ilaçların kullanımı söz konusu olacaktır. Doktorların kontrolünde kullanmanız gereken bazı ilaçların ve kullanımlarının faydaları üzerinde sizlerle bazı bilgileri paylaşmak istiyoruz. Ancak mutlaka doktorunuza danışarak ve muayene olarak almanız gereken ilaçlar olduğunu da aktarmaktayız.

Kulak çınlamasını hafife alacak olmanız, sizleri hayat içerisinde olumsuz etkiler. Çünkü karaciğer hastalıklarından, kansızlıktan veya troid bezi bozukluklarından dolayı kulak çınlaması görülebilmektedir ve iç kulakta meydana gelen basıncın dengesiz bir şekilde yaşanmasından ötürü karşılaşılmaktadır.

KULAK ÇINLAMASI İLAÇLARININ ÖZELLİKLERİ

Kulak çınlamasının tedavisi için etkili olan maddesi Betahistin Dihidroklorür olacaktır. Sebebi tam olarak bulunmasa dahi kulak çınlamalarının şiddetini azaltıcı etkisi bulunan ilaçlar bu aşamada fayda sağlayacaktır. Ancak ilaçları kişilerin kendi kafasına göre kullanmamaları gerekmektedir. Uzman bir KBB doktorunun kontrolünde alınabilecek ilaçlardan olduğunu söylemek mümkündür.

Bunun dışında trisiklik antidepresan ilaçlarının da yine uzman doktor kontrolünde kullanılacağına değinilebilir, ancak yan etkisi ağır olan ilaçların daha nadir kullanılacağı görülecektir. Çünkü stres ve uyku problemi yaşayan kişilerle ilgili olarak bu şikayetlerin hafifletilmesi sağlanacaktır.

BETARİS VE KULAK ÇINLAMASI TEDAVİSİ

Betaris adı verilen ve yuvarlak, beyaz yapıda olan ilacın, kulak çınlamasında önerildiği söylenebilmektedir. Betahistin dihidrolorür içerikli olan ve bir tarafında çentiklerin, diğer tarafında P harfinin bulunduğu bu ilacın doktor kontrolünde önerilen dozun dışına çıkılmaması gerekmektedir. Herhangi bir alerjik durumda kullanmayı durdurmalı ve hemen doktora muayene olmalısınız. Aynı şekilde hamilelikte de kullanılmaması gereken ilaçlardan birisidir.

Yemek aralarında alabileceğiniz bu ilacın dozlarını doktorlarınız belirleyeceklerdir. Rahatsızlığınızın boyutuna göre kullanmanız gereken süreler içerisinde ve 18 yaşının üzerinde olmanız durumunda önerilebilecektir.

MEDİSENSE VE KULAK ÇINLAMASI ETKİSİ

Diğer bir ilaç ise Medisense ismini taşımaktadır ve yine etken maddesi aynıdır. İçeriğindeki maddelere karşı duyarlılığı olan kişilerin kullanmaması gerekmektedir ve kulak çınlaması yaşayan kişilerin, bu tür ilaçları kullanmadan önce mutlaka doktora danışması gerekir.

Hamilelik dönemlerinde kullanılması önerilmemektedir ve bu konuda daha detaylı bilgilerin uzman kişilerden alınması gerekmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 25 Ekim 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın