Kepçe Kulak, Nedenleri ve Ameliyatı

yorumsuz
407 görüntülenme
Kepçe Kulak, Nedenleri ve Ameliyatı

Kepçe Kulak

Dış kulağın doğumdan itibaren kafaya daha uzak bir görüntü oluşturduğu kepçe kulak neden olur ve bunun tedavisi mümkün müdür, ameliyatı nasıl yapılır gibi soruların yanıtlarını sizlerle paylaşmak istiyoruz. Buna göre sizler de toplum içerisinde çocuk yaşlardan itibaren sürekli olarak bahsi geçen ve yadırganan kepçe kulakla ilgili hangi aşamaların kaydedileceği hakkında fikir sahibi olabileceksiniz.

Kepçe kulak nasıl düzeltilir?

Kepçe kulak görüntüsünün düzeltilmesinde birden fazla yöntem uygulanmaktadır. Günümüzde iki şekilde bunun tedavisinin gerçekleştirilmesi mümkün hale getirilmektedir. Birincisi operasyon gerektiren bir yöntemdir ve ameliyat ile kulak kıkırdağında bulunan fazlaların alınması sağlanmaktadır. Bu da kulakla baş yakınlığını çok daha iyi bir konuma getirecektir.

Diğer bir yöntem ise iple gerçekleştirilmektedir ve zahmetsiz bir şekilde sunulmaktadır. Çünkü kısa sürede sonucun alınacağının görüldüğü durumlar arasında bulunmaktadır.

Hangi hatalar yapılıyor?

Kişilerin kendi başına bu durumu düzeltmek amacıyla son derece ilkel yöntemleri tercih etmekte olduklarını söyleyebiliriz. Örneğin Japon yapıştırıcısı kullanarak veya farklı kimyasal maddelerle sabitlenmesine yönelik uygulamaların yapıldığına şahit olunmaktadır. Bunlar cilt üzerinde son derece tehlikeli olup, ciddi hasarlara yol açmaktadırlar. Cilt kanserlerine dahi neden olabilen bu yöntemlerin kesinlikle uzak durulması gereken faktörler olduğuna değinmekteyiz.

Aileler hangi konularda hassas davranıyor?

Yeni doğan bebeklerinde kepçe kulak durumunu fark eden ailelerin hassas davranmakta oldukları görülmektedir. Bu nedenle de saç bandı gibi malzemeler kullanarak, kulağın gelişiminin normal bir şekilde olacağına inançları bulunmaktadır. Ancak bu uygulamanın herhangi bir zararı olmasa da, faydası da olmayacaktır. Bu nedenle de ailelerin ileride pişmanlık duymamak amacıyla gerçekleştirdikleri ve sonuç alamayacakları uygulamalar arasındadır.

Kepçe kulak için hangi yöntem tercih edilmelidir?

Tam kalıcılık isteniyorsa, bu durumda garanti sonuç olan kepçe kulak ameliyatının yapılması sağlanmalıdır. Ancak bu aşamada seçilecek olan doktorların alanında uzman isimler arasında bulunması önemlidir. Çünkü kulağın son derece hassas bir organ olduğunu unutmamak gerekmektedir. Bu aynı zamanda dışarıdan gelecek olan darbeleri de engelleyecektir ve mikroplardan korunmasında etkili olacaktır.

Ameliyat sonrasında iz kalmasından korkuyorsanız, bu konuda rahat davranmanız gerektiğini unutmamalısınız. Çünkü gayet az seviyelerde kalacak olan bu izin kulak arkasında olması herhangi bir sorunu ve sıkıntıyı yaşatmayacaktır. Her ne kadar iple uygulanan yöntemin basit olduğu söylense de, yine de dikkat gerektirmektedir ve bu da ameliyatla eş değere gelecektir. Uzman cerrahlar tarafından kısa sürede tamamlanacak olan bu yöntemlerle sizler de endişe duymadan sonuca ulaşabilir ve son derece mutlu olabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 24 Ekim 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın