İple Kepçe Kulak Ameliyatı

yorumsuz
335 görüntülenme
İple Kepçe Kulak Ameliyatı

İple Kepçe Kulak Ameliyatı

Genetik faktörlü olarak ortaya çıkmakta olan kepçe kulak görünümü, özellikle çocuk yaşlardan itibaren alay konusu olmaktadır. Ancak bilinmesi gereken bir detay vardır ki, çocukluk yaşları geçtiğinde artık kepçe kulak tedavisi için geç kalınmaktadır. Çünkü kulağın ve kemiklerin son şeklini aldığı görülmektedir. İşte bu nedenle geç kalmadan sizler de kepçe kulak görünümde olan kısımlarda çocuklarınızı rahatsız etmeyecek şekilde tedavilerin nasıl gerçekleşeceğini merak ediyorsanız, bu konuda sizlere gerekli bilgileri aktaracağımız yazılarımızı takip edebilirsiniz. Çünkü size ameliyatsız ve iple kepçe kulak ameliyatı hakkında bilgileri aktaracağız.

İple Kepçe Kulak Tedavisi Nasıl yapılır?

Ameliyatsız bir şekilde yapılmasını istediğiniz kepçe kulak tedavisi estetik anlamda oldukça avantajlıdır. İple kulak kepçesinin geriye doğru gerdirilmesi şeklinde uygulanmaktadır. Böylece dışa açılan kulakların geriye doğru gitmesi sağlanmaktadır. Neşter veya genel anestezi kullanılmadan uygulanmakta olan bu yöntem son derece avantajlıdır. Çünkü 15 dakika gibi kısa bir süre içerisinde uygulanmakta olduğunu söyleyebiliriz.

İşlemler biter bitmez hasta ile iletişime geçilebilir ve operasyonla ilgili düşünceleri sorulabilir. Henüz yeni bir uygulama olmasına rağmen pek çok kişinin tercih etmekte olduğu bir operasyon şeklinde görülmektedir. Diğer yöntemlerle arasındaki en önemli farkı kesinin açılmayacak olmasıdır. Bununla birlikte herhangi bir iz kalmayacaktır ve enfeksiyon gibi riskler de bulunmayacaktır.

İple Kepçe Kulak Tedavisi Sonrasında nelere dikkat edilmelidir?

Bu tedavilerin mutlaka uzman bir doktor kontrolünde gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Böylece gerektiğinde hemen ilaçla müdahale yapılabilmektedir. Kızarıklıklara ve ödemlere karşı hastalara önleyici kremler, doktor kontrolünde önerilmektedir. Aynı zamanda iyileşme sürecini aynı gün içerisinde tamamlayarak, işine ve sosyal yaşantısına geri dönmek isteyenler de uzman bir KBB doktoruyla görüşmelidirler. Nadiren milimlik açılmalar olsa da, çok fazla sorun yaşanmamaktadır. Revizyon işlemine ihtiyaç duyulacağında yine doktor kontrolünde gerekli tüm yöntemler denenmektedir.

İple Kepçe Kulak Tedavisi ile ilgili Uyarılar

Bu uygulamaları kesinlikle kendi başınıza yapmamalısınız. Çünkü çocuklarda veya yetişkinlerdeki kulak hasarlarına neden olabilirsiniz. Dış kulakta meydana gelecek olan rahatsızlıklara mahal vermemek için mutlaka bir doktora danışmalısınız. Bu aynı zamanda hedefinize ulaşmanızı da hızlandıracaktır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 30 Eylül 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın