Geçmeyen Kulak Çınlaması, Belirtileri ve Tedavisi

yorumsuz
387 görüntülenme
Geçmeyen Kulak Çınlaması, Belirtileri ve Tedavisi

Geçmeyen Kulak Çınlaması

Herhangi bir işle uğraşırken veya sosyal yaşamınızı sürdürürken aniden başlayarak, geçmeyen kulak çınlamalarını yaşamanız halinde sizler de tedirgin olabilirsiniz. Neden kaynaklandığını bilmediğiniz ve çeşitli belirtilerle birlikte görülebilen geçmeyen kulak çınlaması halinde neler yapmanız gerektiğinin yanıtını bu yazımızda sizlerle paylaşacağız. Böylece tedavi imkanı olup olmadığının yanıtını alabileceğimiz yazılarımızın ardından yaşam kalitenizin çok daha fazla artacağını ve iyi noktalara geleceğini de göreceksiniz.

Geçmeyen kulak çınlaması neden olur?

İşitme kaybı kişilerde yaşın ilerlemesiyle veya çeşitli sebeplerden meydana gelebilir. Eğer sürekli olarak gürültülü ve müzikli ortamlarda duruyorsanız, geçmeyen kulak çınlaması ve işitme hassasiyeti başlayabilir. Bununla birlikte iç kulakta bulunan ince tüylerin zarar görmesi de sürekli kulak çınlamasına neden olmaktadır. Çeşitli enfeksiyonların ve hipertansiyon, alkol bağımlılığı veya diğer zararlı alışkanlıkların da kulakta bu çeşit problemlere neden olabileceği görülecektir.

Kulak çınlamasının devamlı olarak yaşanması, kansızlığı da işaret edecektir. Kan hücreleri azaldıkça, kan daha fazla inceldiğinde, kulak çınlamasının oluşmasına zemin hazırlanacaktır. Doğal yollardan kulaktan çıkmayan kulak kirleri zamanla birikir ve çınlamanın nedenlerinden olur.

Bayanlarda görülen sürekli kulak çınlamalarında hormonal değişimlere bakılacaktır. En son yaşanılan kaza veya darbeler varsa, bu yaralanmaların da etkili olabileceği düşünülecektir.

Geçmeyen kulak çınlamasında ne yapılmalıdır?

Sürekli olarak müziğin dinlenmemesine, yüksek sesle müzik dinlememeye veya cep telefonlarını da uzun süre kullanmamaya özen göstermek gerekmektedir. Böylece geçmeyen kulak çınlamalarını hafifletecek çözümleri elde edebilirsiniz. Bunun dışında bu durumun herhangi bir tedavi yöntemi bulunmamaktadır.

Eğer sizleri de sürekli olarak rahatsız eden geçmeyen kulak çınlamaları varsa, bu durumda maskeleme yönteminin kullanıldığı işitme cihazlarının yardımıyla çınlamaların duyulmasının engellenmesi gerekmektedir. İşte sizler de bu sayede yaşam kalitenizi düşürmekte olan bu durum karşısında tedbirlerinizi daha iyi alabilir ve bu gerginlik yaratan durumlardan bir an evvel kurtulabilirsiniz.

Ayrıca uykusuzluğa neden olduğu için de odaklanma derecenizi düşürmekte olan, baş ağrısı veya dönmeleri yapabilen geçmeyen kulak çınlamalarına karşın uzman bir doktordan görüş alabilirsiniz. Nedenlerine göre farklı yöntemlerin izleneceği bazı yöntemlerle bu rahatsızlıktan kurtulmanız sağlanabilmektedir.

Her kişiye göre değişen şiddetlerde görülen geçmeyen kulak çınlamaları, kafanın içinden geliyormuşçasına, dışarıdan duyulmadığı için yalnızca kişileri rahatsız eder. Bu nedenle de sebepleri, belirtileri ve tedavileri ile ilgili olarak önlem alınmalı ve asla ihmal edilmemelidir. Böylece bu sorunu yaşan kişiler in yaşam içerisinde daha fazla adapte olunması sağlanarak, verimin düşmesinin de önüne geçilecektir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 29 Aralık 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın