Devamlı Kulak Çınlaması, Devamlı Kulak Çınlamasının Sebepleri

yorumsuz
394 görüntülenme
Devamlı Kulak Çınlaması, Devamlı Kulak Çınlamasının Sebepleri

Devamlı Kulak Çınlaması

Çalışırken veya yoğun bir tempoda yaşantınıza devam ederken, sizleri engelleyecek olan nedenlerden birisi de devamlı olarak kulaklarınızın çınlamasıdır. Çünkü bu durum bir başka işle yeterince meşgul olmanızı engeller. Bunun neticesinde de devamlı kulak çınlamasından dolayı dikkat eksikliği yaşayabilirsiniz. Sizler için nasıl bir tedavi yönteminin gerçekleştirileceğini öğrenmek ve bunun için gerekli olan sebepleri görebilmek için bu yazımızı dikkatle inceleyebilirsiniz.

Devamlı kulak çınlamasının zararları nedir?

Tıpta ismi tinnitus olarak aktarılmaktadır ve bu hastalık çoğu zaman önemsenmemektedir. Ancak uzun süreli olarak devam etmesi halinde insanların hayatını olumuz olarak etkilemektedir. Uykusuzluğa neden olan, dikkat eksikliği yaşatan ve baş dönmesine neden olan bu durumun yaşanması halinde hemen bir doktora başvurulması gerekmektedir. Uzman KBB doktorları tarafından değerlendirilmesi gereken bir husustur.

İnsanlarda devamlı kulak çınlaması uğultulu veya vızıltılı bir şekilde yaşanabilir. Bu seslerin çoğu zaman dışa vurulduğu duyulmaz. Ancak bazı durumlarda bu görülür ve insanların daha büyük endişe yaşamalarına neden olur.

Devamlı kulak çınlamaları neden olur?

Yüksek sesle müzik dinliyorsanız veya gürültülü ortamlarda çalışıyorsanız, bu durumda devamlı kulak çınlaması oluşabilir. İç kulakta bulunan ince tüylerin zarar görmesiyle birlikte hücreler elektrik sinyalini sızdırdığında çınlama olarak ortaya çıkan sonuç, insanları rahatsız etmektedir. Aynı zamanda bu durum meniere hastalığının habercisi olabilir veya anemi hastalığı neticesinde ortaya çıkabilir.

Devamlı kulak çınlamasının tedavisi var mıdır?

Devamlı kulak çınlamasının tedavisi, altında yatan sebeplere göre yapılmaktadır. Hızlı bir şekilde tedaviye cevap vermesi beklenen hastadan genel olarak olumlu sonuçlar alınmaktadır. Herhangi bir rahatsızlığın olup olmadığına bakılır veya işitme testi sonuçlarına göre hareket edilir. Tedaviye buna göre başlanmaktadır ve kişilerin günlük yaşamda özen gösterdikleri bazı hususlar da bulunmaktadır.

Yüksek sesin olduğu ortamlardan olabildiğince kaçması gereken hastanın, uzun süre telefonla da konuşmaması önemlidir. Nikotin ve kafein gibi maddeleri içeren zararlı alışkanlıklardan ise uzak durduğu görülmektedir. Bununla birlikte kullandığı ilaçların yan etkisi olarak ortaya çıkabileceğinin bilincinde olan hastaların, doktorlarına yeniden muayene oldukları da görülmektedir. Yüksek tansiyon, damar tıkanıklığı veya eklem bozuklukları sorusunu yaşayanların bu hususlara önem verdiğini söyleyebiliriz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 4 Ocak 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın