Bebeklerde Kulak Ağrısına Anne Sütü

yorumsuz
493 görüntülenme
Bebeklerde Kulak Ağrısına Anne Sütü

Bebeklerde Kulak Ağrısına Anne Sütü

Bebeklerin yaşadıkları bazı huzursuzlukların nedeni ise kulak ağrısıdır. Bunu nasıl anlayabileceğinize dair bazı belirtileri sizlerle paylaştıktan sonra, bebeklerde kulak ağrısına anne sütünün etkisini aktarmak istiyoruz.

Pek çok bebeğin ortak sorunlarından olan kulak ağrılarında ilaçsız bir şekilde tedaviyi etmenizin mümkün olup olmadığını, uzman hekimlere danıştıktan sonra uygulayabileceğiniz bazı yöntemler hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. İşte bunlardan birisi de bebeklerde kulak ağrısına anne sütünün etkili olup olmadığı şeklindedir ve bununla ilgili detayları mutlaka öğrenmeniz gerekecektir.

Bebeklerde kulak ağrısı nasıl belli olur?

Bebeğinizin davranışlarında son günlerde olumsuz bazı durumlar gözlenebilir. Eğer elini kulağına götürüyorsa, gece huzursuzlanıyorsa, kulağında akıntı ve tıkanıklık varsa, işitme kaybı varsa ve yüksek ateş görülüyorsa, bu gibi belirtiler bebeklerde kulak ağrısının olacağını göstermektedir. Bunu anladıktan sonrası anne ve babalar için çok daha kolay olacaktır. Çünkü bebeklerde kulan ağrısı belirtileri ve tedavisi ile ilgili bilgi sahibi olmak isteyenlerin yazılarımızı takip etmeleri son derece etkili olacaktır.

Bebeklerde kulak ağrısı nasıl tedavi edilir?

Mutlaka uzman bir doktorun kontrol etmesi gerekmektedir. Her ne kadar bazı durumlarsa kısa sürelerde geçse de, daha ağır tablolarda mutlaka tedavi olması gerekmektedir. Doktorların bu konuda çizeceği yol ve yapacakları yönlendirme son derece önemli olacaktır. Bebeğinizde kulak zarı patlama riskinin yok edilmesinde ve rahatlamasında bu tedavilerin işe yarayacağını görebileceksiniz. Aksi halde bazı uygulamaların doktor kontrolünde olmadan uygulanmasının daha kötü sonuçları doğurabileceğini unutmamanız gerekmektedir. Tedavinin mutlaka doktorların gözetiminde ve uygulayacağı yöntemlerle gerçekleşmesi gerektiğinin altını çizmekteyiz.

Bebeklerde anne sütü etkili midir?

Bebeklerde kulak ağrısı için bilinen bazı yanlışlar vardır ve bunlardan birisi de anne sütünü damlatmaktır. Annelerin bu alışkanlığı edinmesi büyük sorunları beraberinde getirmektedir. Çünkü geç kalınan kulak hasarlarında işitme kayıplarının kalıcı olduğu görülmektedir. Bu tür sıkıntılara maruz bırakmak istemeyeceğiniz bebeklerinize kulak ağrısı durumunda anne sütünü damlatmamalısınız. Böyle bir ağrıyı fark ettiğiniz andan itibaren mutlaka doktora götürmeniz gerekmektedir. Doktorun vereceği ağrı kesiciler ve antibiyotikler sayesinde zarar görmeden huzursuz olduğu konuların giderilmesi sağlayacaktır. Aynı şekilde tedavi süresini de kısaltacak olan adımlar arasında yer alacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 6 Ekim 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın